Fåtölj "Lamino", Yngve Ekström för Swedese, ek och teak, med fårskinnsklädsel, slitage, klädsel med mindre bortfall, någon fläck. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

7 000 kr

(frros72)

Auktnr SE1.20240424.A56816
Varukategori Möbler & design / Möbler
Utropspris 3 500 kr
Aktuellt bud 7 000 kr
Stänger 2024-04-24 19:53:30
Provision 1 050 kr
Frakt Skickas ej

Armring Fope Flex it, med diamanter tot 0,10ctv, flexlänk längd ca 18cm, bredd:7mm, 18K med originalbox Vikt: 20 g

Bärbar dator Apple Macbook...

Scarf Hermés Courbettes & ...

Ring med kuddslipad akvamarin, ca 35,00ct, 20,8x21,5mm, stl 18, skenans bredd 5,7mm, mindre nagg på rondisten, ngt lös i fattning, tillverkad av Kaplans, Stockholm 2004, 18K vitguld Vikt: 30,8 g

Aftonväska Jolles, made in...

Ett par örhängen med  diamanter ca 32x0,005ct vardera, 8/8-slipning, bredd ca 12mm, 11mm, 18K Vikt: 3,4 g

Ett par örhängen med dia...

Collier med diamanter ca 1x0,08ct samt 10x0,005ct, längd ca 45-47cm, bredd ca 1mm,  Vikt: 1,8 g

Armband med 5 ametister samt 5 citriner, totalt ca 150ctv, längd ca 18cm, bredd:11-17mm, ostämplat, 18K Vikt: 69 g

Collier med diamant ca 0,50ct Cr-TCa(J-K)/SI, lös i fattning, bör justeras, kullänk längd ca 41cm, 18K guld   Vikt: 4,5 g

Ring med äldre briljantslipade diamanter, 4x ca 0,20ct, 2x ca 0,25ct, 8x ca 0,01ct, kvalitet ca TW/VS-SI, E.A. Thomasson, Stockholm 1947, stl: 17, bredd ca 4-9mm, 18K Vikt: 7 g

Ring med äldre briljantsli...

Armband, tvåradigt, genomb...

Ett par örhängen med safirer & diamanter ca 6x0,005ct vardera, 8/8-slipning, ca 7-8mm, 18K Vikt: 1,6 g

Ett par örhängen med safi...

Ett par örhängen med diamanter ca 15,005ct vardera, längd ca 9mm, skeva, 18K Vikt: 1,7 g

Ett par örhängen med diam...

Ett par örhängen med diamanter ca 9x0,01ct, Ø 12mm, bredd ca 3mm, 18K Vikt: 1,9 g

Ett par örhängen med diam...

Ring med diamant ca 1x0,50ct, TW-W(H)/VS, slitna fattningar, stl: 15¾, Kaplans Safir AB 1987, 18K Vikt: 2,4 g

Collier längd ca 39cm, bredd ca 14mm, mindre bucklor, Svenska Guldvaruaktiebolaget T Be 1962, 18K Vikt: 55,3 g

Collier längd ca 39cm, bre...

Ring med diamant ca 1x0,35ct enligt garvyr, Spectra, otydliga stämplar, ca TW/VS, stl: 16 ¾, 18K  Vikt: 3,3 g

Se kontorets övriga auktionsvaror